کمپانی کناف

تاریخچه کناف

 اصطلاح کناف این روزها در میان صحبت های کارفرمایان و انبوه سازان جای دارد. در حال حاضر کناف به عنوان برند پیشرو در زمینه ی ساخت و ساز خشک در سطح ایران و جهان شناخته شده و با استقبال روز افزون سازندگان مواجه شده است.

یکی از مهم ترین دلایل استقبال از کناف در جهان و ایران حذف ملات و اتصالات پیچی و سرعت و کیفیت بالا و کاهش قابل توجه نخاله ساختمانی، توام با قیمت مناسب می باشد.

اما تاریخچه کناف چیست؟
کناف (knauf) نام موسسه ای با فعالیت های بین المللی با ویژگی های خاص می باشد و بیش از ۶۰ سال است که در صنایع ساختمانی به عنوان یکی از برترین و پیشروترین شرکتهای بین المللی حضور دارد و همواره در برخورد با چالش ها و موانع و مشکلات، با گذر موفقیت آمیز از آنها قابلیت خود را نشان داده است. این کمپانی توسط برادران کناف(کارل و آنفوس کناف) در سال ۱۹۳۲ بنا شد. در حال حاضر شرکت کناف با در اختیار داشتن بیش از ۱۵۰ واحد تولیدی و ۱۸۰۰۰ فعال در ۳۷ کشور جهان از جمله ایران، یکی از بزرگترین و بروز ترین شرکت های بین المللی در صنایع ساختمان می باشد.
کناف در ابتدا کار خود را از تولید و عمل آوری گچ در آلمان شروع کرد و با توسعه آن و تنوع بخشیدن به تولیدات خود در سطح بین الملل در زمینه سیستم هایی که بر پایه گچ تولید می شوند، عایق های صوتی و حرارتی، استخراج سنگ آهک و تولید مصالح مرتبط با آن، مصالح ساختمانی بر پایه گچ و سیمان، تجهیزات و ماشین آلات تولید کننده مصالح مذکور فعالیت دارد، بطوری که یکی از پیشگامان صنعت جهانی در این زمینه به شمار میرود.

بیش از چندین دهه، گروه کناف با موفقیت از یک شرکت خانوادگی محض به یک خانواده در سطح جهان بدل شد در حالی که ارزش های اساسی خود، از جمله همکاری و مشارکت را حفظ کرده است. کناف، خود را همواره در تعامل خاص از سنت و نوآوری نگاه داشته است. این شرکت هنوز هم متعلق به خانواده کناف بوده و از خود یک مهره جهانی بسیار موفق ساخته است که نشان دهنده مدرنیته، بالاترین کیفیت محصول و تنوع و همچنین وفاداری است.

کناف در جهان

(نقاطی که به صورت آبی رنگ در تصویر نمایش داده شده نقاطی است که کناف در آنها شعبه و کارخانه دارد)

کناف در جهان

امروزه بسیاری از سازندگان، کناف را به عنوان جایگزینی برای رابیتس کاری و یا نسل جدید سقف کاذب می شناسند. اما در واقع کناف علاوه بر سقف کاذب امکان انواع دیوارهای جداکننده، پوششی، پوشش های نما، دکوراتیو و سقف های مشبک و خاص را فراهم آورده و برای شناخته شدن به عموم جامعه راه درازی را پیش رو دارد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *