photo_2017-01-10_00-00-38

photo_2017-01-10_00-07-47

در رنگ آمیزی و نقاشی کناف هرکدام از متخصصان دکوراتیو  به شیوه خود عمل می کنند ولی آنچه مهم است نتیجه کار است. ولی رعایت بعضی از نکات باعث بهبود کار می شود.
نقاشی کناف کار پُِرزحمت و بسیار دقیقی است. (البته در مقابل نقاشی دیوار و سقف گچی و در و پنجره) پس مطمئن باشید نقاشان تازه کار و کم حوصله و کسانی که دستمزد آنها بسیار پایین تر از بقیه است نمی توانند کار رنگ آمیزی کناف را به خوبی اجرا نمایند. در نظر داشته باشید این اختلاف قیمت در برابر هزینه های شما برای تزئینات بسیار کم است.

روش های رنگ آمیزی کناف
روش اصولی که خود شرکت کناف به آن تاکید دارد این است که پس از دو دست بتونه درزگیری کناف کلیه سطوح ماستیک گردد. سپس کار آستر شده و لکه گیری گردد و رنگ نهایی زده شود. این روش باعث صیقلی بودن کار پس از اتمام می شود و ماستیک منفزهای بسیار کوچک کاغذ روی کناف را پوشانده و سطح کار صاف می گردد.
در روش دوم معمولا دو دست بتونه درز گیری را بطور کامل انجام داده ولی با این تفاوت که دست دوم آن را با دقت و کیفیت بیشتری می زنند و به صورت پهن تر و قطورتر اجرا می کنند. سپس با سمباده زدن زیاد به سطح مطلوب آستر می رسانند. البته سطح بتونه شده به راحتی ساییده می شود و اصطلاحا سمباده خور بسیار خوبی دارد. بعد از آستر کردن کار موارد ریز حل نشده را از قبیل خط و خش های ریز را با بتونه پلاستیک بر طرف ساخته و سطح کار را زیر پوشش نهایی می برند. این روش برای سطح های صاف و بدون قوس که بتونه های مکرر برای گرد کردن آنها نیاز نیست به کار می رود سرعت بالایی دارد و معمولا سطح وسیع کاغذ کناف مشکلی از لحاظ عدم صاف بودن ایجاد نمی کند. معمولا در کناف ما در نهایت بیشتر دوست داریم سطح حالت پوست تخم مرغی داشته باشد که در این روش با غلطک کاری به این سطح می رسیم.
در روشی دیگر نیز بعد از دو دست بتونه درزگیری کل کار را  از جنس بتونه روغنی ماستیک می نمایند. بتونه روغنی با کناف سازگاری ندارد و نکته بعدی این است که به علت ضخامت بسیار کم آن (در حد یک دهم میلیمتر است) مشکلات کار را به طور کامل حل نمی نماید البته ضخامت بیشتر آن نیز باعث ترک های ریز می گردد پس در کل روش مطلوبی نمی باشد.
البته در روش دیگری که مانند روش دوم انجام می شود با این تفاوت که لکه گیری را با بتونه نقاشی کناف انجام می گیرد. این بتونه از جنس خود کناف بوده و سازگاری خوبی با سطح دارد علت عدم استفاده بعضی از نقاشان از آن قیمت آن است که در مقایسه با بتونه پلاستیک بیشتر است و بعضی دیگر آشنایی لازم را ندارند. ولی قدرت بسیار بیشتری از بتونه پلاستیک دارد و در کارهای قوس تا 3 الی 5 سانتیمتر نیز می توان از آن استفاده کرد و کار را بصورت کامل لکه گیری نمود.
از آنجایی که  اکثر خسارت های نقاشی غیر اصولی و غیر حرفه ای، غیر قابل جبران است و همچنین با توجه به موارد بالا می توانید با اطمینان خاطر کار رنگ آمیزی و نقاشی سازه های کناف محل کار یا منزل خود را به متخصصان دکوکناف بسپارید تا در نهایت کاری زیبا و با کیفیت را تحویل شما داده و از خسارت های غیرقابل جبران در حین کار جلوگیری بعمل آید.